2018 Yılı Resmi Tatilleri Biz Gezginleri Güldürüyor

Okuduğum güzel haberlerle karşınızdayım. Malum sizler de benim gibi beyaz yakalı iseniz 14 iş günü izin alma hakkımız var. Eksiden yediklerimizi saymıyorum 🙂 Böyle böyle borçlanıyoruz şirketlerimize. 2017 yılı resmi tatiller açısından çok mutlu eden bir yıl değildi evet ama bakın 2018 yılının resmi tatillerini sizler için listeledim.

1 Ocak 2018 Pazartesi: Öncelikle yıla tatil ile başlıyoruz. Yılbaşına farklı bir şehirde ya da ülkede girmek isteyenler için adeta bir nimet. Cumartesi, Pazar, Pazartesi mis gibi üç gün tatil! Hele bir de öncesine ya da sonrasına 1-2 gün daha eklerseniz tadından yenmez. Ekleyemezseniz bile hala üç gün birçok yere seyahat için yeterli bir zaman.

23 Nisan 2018 Pazartesi: Adeta çocuklar kadar şeniz! Yine bir resmi tatil, yine Pazartesi günü 🙂 Ne yapın edin, hafta sonu ile birlikte düşünüp bu üç günü değerlendirin.

1 Mayıs 2018 Salı: Emek ve Dayanışma Günü önümüzdeki sene Salı gününe geliyor. Eğer Pazartesi gününü izin alabilirseniz Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı dört günlük mis gibi tatil süresi hazır.

19 Mayıs 2018 Cumartesi: Bizi yıllardır gülümseten Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu sene hafta sonuna denk gelerek bizi üzen resmi günler arasında yerini alıyor.

14 – 17 Haziran 2018 (Perşembe-Pazar): Ramazan bayramı arife günü ile birlikte düşündüğümüz takdirde Perşembe gününden başlıyor ve bize dört günlük seyahat süresi kazandırıyor. Son iki günü hafta sonuna gelmese iyiymiş tabi 🙂

15 Temmuz 2018 Cumartesi: Yeni aramıza katılan resmi tatillerden Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü de bizi üzerek Cumartesi gününe denk geliyor, hevesimizi kursağımızda bırakıyor.

20-24 Ağustos 2018 (Pazartesi-Cuma): İşte yüzümüzü en çok güldürecek tatil! Kurban Bayramı 2018 yılında arife günü ile birlikte sayınca Pazartesi başlayıp Cuma bitiyor! Hepimize bir Cumartesi’den diğer Cumartesi’ye tatil ayarlamak kalıyor 🙂

30 Ağustos 2018 Perşembe: Zafer Bayramı 2018 yılında Perşembe gününe denk geliyor ve Cuma gününü izin alabileceklere 4 günlük tatil zamanı yaratıyor.

29 Ekim 2018: Cumhuriyet Bayramı 2018 yılında Pazartesi gününe denk geliyor ve yine biz seyahat severlere üç günlük küçük bir kaçamak imkânı veriyor.

2018 yılındaki bu güzel resmi tatilleri en güzel ve mutlu şekilde kullanmanız dileğiyle! Unutmayın; uçak biletlerinin en pahalı olduğu dönemler hep bu dönemlerdir, erkenden ayarlayın, tatili ucuza getirin 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.